Strešný panel so stojatou zámkou nadväzuje na klasické "falcované" krytiny. V závislosti od plánovaného vzhľadu budovy, môžeme zvýrazniť jej tradičný štýl alebo podčiarknuť moderný charakter.

Povrch SUPERIOR HB : tento povrch využíva pridanie akrylu, vďaka ktorému je vrchná vrstva laku tvrdšia, čo ju robí odolnejšou proti poškrabaniu. Pridaný akryl robí povrch jemne zrnitý, vďaka čomu sa svetlo od neho odráža nepravidelne. Záruka na výrobky s týmto povrchom je 15 rokov v agresívnom prostredí a 30 rokov v primeranom prostredí.

Pladur® Wrinkle: má dvojitú povrchovú vrstvu, hrúbka povrchu je min. 35 μm.

Pladur® Relief iceCrystal: má trojitú povrchovú vrstvu, pripomínajúca zamrznutý povrch, hrúbka povrchu je min. 36 μm.

Povrch Zm EcoProtect: s použitím novej zlúčeniny zinku a magnézia prináša vylepšený pokovovaný povrch.

Oceľový plech Polyester: momentálne najpoužívanejšia úprava povrchu strešných krytín je obojstranné pozinkovanie plechu, ošetrené antikoróznou základnou farbou a organickou farbou. Táto posledná vrstva je najdôležitejšia, pretože je vystavená pôsobeniu vonkajších vplyvov a tiež určuje farbu a štruktúru povrchu.

Colorcoat HPS200®Ultra: táto technológia využíva pokovovanú, rokmi osvedčenú vrstvu Galvalloy. Je to zlúčenina a 95% zinku a 5% hliníka, ktorá zabezpečuje antikoróznu ochranu. Hrúbka tohto povrchu je 200 μm. Pri tejto technológii nie je potrebná kontrola ani údržba. Záruka Confidex na obdobie 40 rokov.

Pladur® Relief Wood: plech s patentovaným povrchom imitujúcim štruktúru dreva, 3-vrstvová povrchová úprava, hrúbka povrchu min. 36 mikrónov.

ODKVAPOVÝ SYSTÉM

Odkvapový systém je pre strechu veľmi dôležitý prvok, ktorý zabezpečuje odvodnenie strechy, v najlepšom prípade do kanalizácie alebo do zberných nádob určených na zavlažovanie. Montáž sa začína osadením hákov, ktorá sa pripevnia na každú krokvu. Potom nasleduje nadžľabové lemovanie, ktoré pomáha odvádzať dažďovú vodu priamo do žľabu. Voda sa zvádza pomocou kotlíka dole do zvodu, ktoré potom cez výtokové koleno tečie na zem. V lepšom prípade sa voda zo zvodu zvádza do zbernej nádrže, ktorá vedie cez rúru pod zemou do kanalizácie.

STREŠNÉ DOPLNKY

Strešné doplnky tvoria veľmi dôležitú súčasť konštrukcie. Zabezpečujú, aby sa strecha mohla prirodzene odvetrávať , čim sa nevzniká riziko tvorby plesní. Existuje viac druhov, ako je ochranná mriežka, ktorá sa montuje medzi laty a kontralaty a ochranný hrebeň, ktorý sa montuje priamo pod strešnú krytinu. Práve tieto doplnky nedovoľujú, najmä vtáctvu, vniknúť do strechy a nájsť si tam dobre miesto pre zahniezdenie. Ďalší dôležitý prvok je Gamarol, špeciálna tkanina, ktorá sa lepí na hrebeň, dokáže zabrániť snehu vniknúť pod strechu ale prirodzene ju vetrá.